rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

25. 4. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 23 až 27°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Uložení elektrického vedení do země ukončeno v r. 2018

Sány měly elektrické vedení po domech i sloupech již od roku 1906, kdy Hospodářské a strojní družstvo vybudovalo vlastní elektrárnu a rozvody po vsi. V roce 1912 byla obec napojena na kolínskou elektrárnu.
V části obce bylo el. vedení uloženo do země v roce 2004, v roce 2014 bylo pokračováno v ulicích Boženy Němcové a ulici Dlouhé. Od května 2018 probíhaly práce na uložení kabelového vedení do zeleného pásu podél komunikací a zabudování el. skříněk ke stavením ve zbývajících ulicích: části ulice 9. května, Za Kovárnou a v ulici Dobšická. Po připojení následovala demontáž vzdušného elektrického vedení, odstranění nástřešáků i sloupů a tím bylo dokončeno uložení kabelového vedení do země. Dráty na sloupech zůstaly jen k hájovně.