rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

26. 5. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Informace k otevírání školy

tPřinášíme provozní podmínky školy v souvislosti s přítomností žáků ve škole - 1. stupně dobrovolně od 25.5. a 9. ročníků konzultačně od 11.5.

Datum konání: 4. 5. 2020 - 19. 6. 2020 začátek od 11:28

Místo konání: 1. stupeň, Městec Králové

Typ akce: ostatní

Organizátor: Základní škola Městec Králové

Doba trvání: 46.5 dní

Podmínky otevření naší školy dle manuálu MŠMT (kompletní dokument v příloze)

Organizace obědů ve školní jídelně - NOVÉ

1. stupeň - Rozdělení do skupin - NOVÉ

Všichni rodiče byli telefonicky informováni o zařazení jejich dítěte do konkrétní skupiny.

Výuka probíhá od 8.00. Konec je určen organizací obědů ve školní jídelně (viz výše).

Všeobecné podmínky:

Cesta do školy a ze školy

• Před 1. vstupem žáka do školy musí zákonný zástupce podepsat čestné prohlášení - viz níže
  • Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky („rouška“)
  • Dodržení odstupů 2 metry
  • Před školou dodržovat odstupy 2 metry
  • Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí do školy vstoupit
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich nedodržování je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy

V budově školy

• Složení skupin žáků se stanoví předem a je neměnné
  • Maximální počet žáků ve skupině žáků je 15
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry
  • Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě

Skupiny žáků 1. stupně - od 25.5.

• Účast ve skupinách je dobrovolná - nejedná se o povinnou školní docházku.
  • Vzdělávací aktivity se realizují pro skupiny žáků, které mohou být tvořeny žáky různých tříd a ročníků
  • Maximální počet žáků ve skupině je 15. Vždy musí být splněny podmínky: jeden žák v lavici
  • Složení skupin je neměnné po celou dobu do 30. 6. 2020. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy.
  • Pedagogičtí zaměstnanci přidělení ke skupině by se neměli měnit.
  • Vzdělávací aktivity jsou organizovány pravidelně každý pracovní den
  • Cílem dopolední části je  vzdělávání žáků v obsahu, který škola realizuje v rámci vzdělávání na dálku
  • Cílem odpolední části je zajistit zájmové vzdělávání žáků
  • Ranní družina není poskytována
  • Aktivity mimo areál školy nejsou možné
  • Začátek a konec vzdělávacích aktivit: začátek 8.00, konec max. 16.00 (dle složení skupin - viz výše - Organizace obědů)
  • Zákonní zástupci omlouvají nepřítomnost žáků telefonicky.

Specifika pro 9. ročníky připravující se na přijímací zkoušky na střední školy - od 11. 5. 2020

• od 11. 5. umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky - konzultace. Účast  je dobrovolná - nejedná se o povinnou školní docházku.
  • Maximální počet žáků ve skupině je 15
  • Složení skupin je neměnné po celou dobu. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 11. 5. 2020.
  • Připouští se střídání více vyučujících u jedné skupiny žáků, pokud je to nezbytné ve vztahu k přípravě na přijímací zkoušky
  • Obsahem je učivo z předmětů přijímací zkoušky ČJ, M. Cílem je příprava na přijímací zkoušku. Časový rozsah a organizace: pondělí, středa, pátek vždy 8.30 - 11.45
  • Zákonní zástupci omlouvají nepřítomnost žáků telefonicky.

Osoby s rizikovými faktory - dle manuálu MŠMT

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo následující rizikové faktory:
1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.
2. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
3. Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.
4. Porucha imunitního systému, např.
a) při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.),
b) při protinádorové léčbě,
c) po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně,
5. Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).
6. Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
7. Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
8. Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

Kompletní dokumety MŠMT:

Vytvořeno: 4. 5. 2020