I během distanční výuky naši žáci soutěží a jsou vidět!

Kdy: 4. 5. 2021 15:43 – 19. 8. 2021 23:59

Výsledková listina

Ve středu 31.3.2021 proběhlo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6, Z7a Z8.

Typ akce: ostatní (akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti)

Vzhledem ke skutečnosti, že v té době trval lockdown a všichni se vzdělávali pouze distančně, bylo jisté, že i okresní kolo bude letos hodně zvláštní- a pokud vůbec bude - budou soutěžící řešit úlohy online způsobem. Naši reprezentanti se těchto podmínek nezalekli, našli odvahu a šli jak se říká do boje.

A kteří žáci to byli, ptáte se? V kategorii Z6 soutěžili dva žáci ze třídy 6.B – Ondřej Votava a Andrea Malá. Byli vybráni proto, že v domácím kole, které probíhalo od října až do poloviny března, odevzdali správná řešení zadaných úloh.

Samotná soutěž probíhala od 8:30 do 10:30hod. Žáci obdrželi 5 minut před začátkem soutěžení na své emaily zadání  tří úloh a měli vymezený čas na jejich vypracování. Poté vše museli nafotit a odeslat do systému OSMO v určeném čase.

V ten okamžik už se nedalo nic měnit a žáci byli oba rádi, že to mají za sebou. A jak to tedy celé dopadlo?

Oba se stali úspěšnými řešiteli a Ondřej dosáhl na medailové umístění. V konkurenci se žáky víceletých gymnázií obsadil 1.-2. místo. Andrejka se umístila uprostřed pomyslného startovního pole.

Oběma žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a blahopřejeme ke krásnému umístění. Přejeme jim, aby je počítání a matematika stále bavila a přinášela jim radostné okamžiky.

Mgr. Věra Oupická

Základní škola Městec Králové