I během distanční výuky naši žáci soutěží a jsou vidět!

Kdy: 4. 5. 2021 15:43 - 19. 8. 2021 23:59

Kde: 2.stupeň

Výsledková listina

Ve středu 31.3.2021 proběhlo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6, Z7a Z8.

Typ akce: ostatní (akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti)

Vzhledem ke skutečnosti, že v té době trval lockdown a všichni se vzdělávali pouze distančně, bylo jisté, že i okresní kolo bude letos hodně zvláštní- a pokud vůbec bude - budou soutěžící řešit úlohy online způsobem. Naši reprezentanti se těchto podmínek nezalekli, našli odvahu a šli jak se říká do boje.

A kteří žáci to byli, ptáte se? V kategorii Z6 soutěžili dva žáci ze třídy 6.B – Ondřej Votava a Andrea Malá. Byli vybráni proto, že v domácím kole, které probíhalo od října až do poloviny března, odevzdali správná řešení zadaných úloh.

Samotná soutěž probíhala od 8:30 do 10:30hod. Žáci obdrželi 5 minut před začátkem soutěžení na své emaily zadání  tří úloh a měli vymezený čas na jejich vypracování. Poté vše museli nafotit a odeslat do systému OSMO v určeném čase.

V ten okamžik už se nedalo nic měnit a žáci byli oba rádi, že to mají za sebou. A jak to tedy celé dopadlo?

Oba se stali úspěšnými řešiteli a Ondřej dosáhl na medailové umístění. V konkurenci se žáky víceletých gymnázií obsadil 1.-2. místo. Andrejka se umístila uprostřed pomyslného startovního pole.

Oběma žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a blahopřejeme ke krásnému umístění. Přejeme jim, aby je počítání a matematika stále bavila a přinášela jim radostné okamžiky.

Mgr. Věra Oupická

2.stupeň, , Městec Králové