Opatření pro školní rok 2020/2021 dle manuálu MŠMT a MZ

Kdy: 1. 9. 2020 14:55 – 30. 11. 2020 23:59

Kde: Základní škola

Organizační a hygienická opatření v souladu s manuálem MŠMT a MZ v souvislosti s šířením Covid-19 platná pro školní rok 2020/2021.

Typ akce: ostatní (akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti)

ZÁKLADNÍ HYGIENICKÁ PRAVIDLA:

• Dodržování zásad osobní a provozní hygieny
  • Skupinová izolace, sociální distance
  • Důsledné dodržování hygieny rukou
  • Časté a intenzivní větrání učeben
  • Používání ručníků na jedno použití
  • Zdůrazňování zásad osobní a respirační hygieny

ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ ŠKOLY:

• Osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit
  • Pobyt zákonných zástupců a dalších osob uvnitř budovy školy omezen
  • Omezení přesouvání dětí mezi učebnami s cílem snížení rizika nákazy covid-19
  • Školní družina pouze pro žáky 1. až 3. ročníku
  • Školní klub pouze pro žáky 4. a 5. ročníku

KROKY ŠKOLY V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA VÝSKYT INFKČNÍ CHOROBY:

• příznaky jsou patrné již při příchodu žáka do školy –žák není vpuštěn do budovy školy; v případě dítěte či nezletilého žáka za podmínky, že je přítomen jeho zákonný zástupce,
  • příznaky jsou patrné již při příchodu žáka do školy a není přítomen zákonný zástupce – tuto skutečnost oznámit zákonnému zástupci neprodleně a informovat ho o nutnosti bezodkladného vyzvednutí ze školy; pokud toto není možné, postupuje se podle následujícího bodu,
  • příznaky se vyskytnou, jsou patrné v průběhu přítomnosti žáka ve škole; neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti nebo k jinému způsobu izolace od ostatních přítomných ve škole a současně informování zákonného zástupce s ohledem na bezodkladné vyzvednutí žáka ze školy.

Ve všech uvedených případech škola informuje zákonného zástupce o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

Základní škola, Městec Králové

Základní škola Městec Králové