Opatření pro školní rok 2020/2021 dle manuálu MŠMT a MZ

Kdy: 1. 9. 2020 14:55 - 30. 11. 2020 23:59

Kde: Základní škola

t

Organizační a hygienická opatření v souladu s manuálem MŠMT a MZ v souvislosti s šířením Covid-19 platná pro školní rok 2020/2021.

Typ akce: ostatní (akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti)

ZÁKLADNÍ HYGIENICKÁ PRAVIDLA:

• Dodržování zásad osobní a provozní hygieny
  • Skupinová izolace, sociální distance
  • Důsledné dodržování hygieny rukou
  • Časté a intenzivní větrání učeben
  • Používání ručníků na jedno použití
  • Zdůrazňování zásad osobní a respirační hygieny

ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ ŠKOLY:

• Osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit
  • Pobyt zákonných zástupců a dalších osob uvnitř budovy školy omezen
  • Omezení přesouvání dětí mezi učebnami s cílem snížení rizika nákazy covid-19
  • Školní družina pouze pro žáky 1. až 3. ročníku
  • Školní klub pouze pro žáky 4. a 5. ročníku

KROKY ŠKOLY V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA VÝSKYT INFKČNÍ CHOROBY:

• příznaky jsou patrné již při příchodu žáka do školy –žák není vpuštěn do budovy školy; v případě dítěte či nezletilého žáka za podmínky, že je přítomen jeho zákonný zástupce,
  • příznaky jsou patrné již při příchodu žáka do školy a není přítomen zákonný zástupce – tuto skutečnost oznámit zákonnému zástupci neprodleně a informovat ho o nutnosti bezodkladného vyzvednutí ze školy; pokud toto není možné, postupuje se podle následujícího bodu,
  • příznaky se vyskytnou, jsou patrné v průběhu přítomnosti žáka ve škole; neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti nebo k jinému způsobu izolace od ostatních přítomných ve škole a současně informování zákonného zástupce s ohledem na bezodkladné vyzvednutí žáka ze školy.

Ve všech uvedených případech škola informuje zákonného zástupce o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

Základní škola, , Městec Králové

Základní škola Městec Králové