Organizace návratu 2. stupně k prezenční výuce 3.5. - rotace tříd

Kdy: 29. 4. 2021 15:35 – 28. 5. 2021 23:59

Rozhodnutím Vlády ČR se od pondělí 3.5. vrací 2. stupeň k prezenčnímu vzdělávání, ovšem rotačním způsobem - týden prezenčně, týden distančně. Zde přinášíme organizaci rozdělení skupin.

Typ akce: ostatní (akce pro děti)

Návrat k prezenční výuce od 3. 5. 2021 – rotace tříd

Týden od 3.5.

Prezenční výuka – 6.A,B    8.A,B,C

Distanční výuka – 7.A,B,C   9.A,B

Týden od 10.5.

Prezenční výuka – 7.A,B,C   9.A,B

Distanční výuka – 6.A,B    8.A,B,C

Třídy, které mají distanční výuku, pokračují jako doposud dle rozvrhu online hodin. Vzhledem k účasti učitele na prezenční výuce může být některá z online hodin zrušena. Na tuto hodinu bude zadána samostatná práce.

VSTUP DO BUDOVY  - v den testování PONDĚLÍ a ČTVRTEK

z

Vzhledem k náročnosti organizace testování je třeba, aby v uvedený čas byl žák připraven u bodovy školy.

POVINNÉ TESTOVÁNÍ AG TESTY

Testování AG testy dětí

• Probíhá každé pondělí a čtvrtek před vyučováním
  • Poučení o testování a kontrola výsledků – třídní učitel, AP
  • Nastoupí-li žák v jiný den než pondělí – nejdříve AG test, teprve poté do třídy
  • Samotestování probíhá ve třídě
  • Projeví-li rodič zájem být u testování, provede se test ve vstupním vestibulu konkrétní budovy.
  • Pro naši školu jsou připraveny AG testy LEPU a Singclean – více o testování na https://testovani.edu.cz/pro-rodice
  • Je-li žák pozitivně testován je rodič povinen okamžitě dítě vyzvednout ze školy, nahlásit tuto skutečnost ošetřujícímu lékaři a absolvovat PCR test. Výsledek oznámí škole pro další opatření.

Využití vlastního zakoupeného testu rodičem

Vzhledem k zajištění organizace (zejména rychlosti) v den testování (pondělí, čtvrtek) musí být splněny následující podmínky:

• antigenní test je na seznamu MZ (stačí přinést seznam MZ s vyznačeným typem testu – pro urychlení procesu - zadává se do centrální evidence testů)
  • test musí být neporušen, v originálním obalu
  • je třeba, aby s dítětem přišel rodič (lze i babička apod.), který dítě otestuje v přítomnosti zaměstnance školy
  • rodiče informují předem TU

Netestují se:

• Testování se neprovádí u osob, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.
  • Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.
  • Testování se neprovádí u osob, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen ,,SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní.

Hygienické požadavky

• Přísná celodenní homogenita skupin (tříd), a to včetně ŠD a ŠK
  • Roušky u všech žáků po celou dobu pobytu ve škole, ručně šité nejsou povoleny
  • Intenzivní a časté větrání učeben