Obec Sány
ObecSány

Projektový den - Evropský den jazyků

Kdy: 27. 9. 2022 15:20 – 31. 10. 2022 23:59

Kde: 2.stupeň

k

Rada Evropy přišla s nápadem oslavovat Evropský den jazyků, který připadá na 26. září. Naše škola se zapojila a zaregistrovala do této zajímavé akce a rozhodla se pojmout ho formou velké soutěžní hry.

Typ akce: ostatní (akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti)

K této příležitosti se na na 2. stupni uskuteční projektové vyučování (projekový den). Vyučování proběhne v úterý 27. 9. 2022 od 8:00 do 12:35. Účastnit se bude celkem 9 tříd z 6. – 9. ročníků. Organizován je Helenou Linhartovou a Vlastou Novákovou. Jednotlivé dílny povedou vyučující.

Celé vyučování je pojato jako soutěž mezi třídami. Každá třída splní 10 úkolů, za které dostane bodové hodnocení. Děti budou úkoly plnit po třídách jako tým. Úkoly typu rozpoznání evropského jazyka, práce s textem, poslechem či videem apod. Zadání budou většinou v anglickém jazyce.

Vyhodnocení proběhne následující týden. Vítězná třída dostane velký dort.

Cílem akce je stmelení kolektivu, práce v týmu. Naučit se něčemu novému, použít anglický jazyk. Dozvědět zajímavosti o evropských zemích, a hlavně se pobavit. Už se moc těšíme.

Vlasta Nováková

Další informace

Adresa místa konání

2.stupeň, Městec Králové

Časová náročnost

Doba trvání: 34,4 dní

Organizátor

Základní škola Městec Králové
Zdroj: Základní škola Městec Králové
Datum vložení: 19. 9. 2022 15:20
Datum poslední aktualizace: 3. 10. 2022 11:05
Autor: Správce Webu

Kde nás najdete?

O obci Sány

Obec Sány se nachází v malebné Polabské nížině na řece Cidlině 9 km východně od lázeňského města Poděbrady a cca 50 km od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 197 m n. m. řadí obec mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Rozkládá se v úrodné rovině na jednom katastru a trvale v ní žije kolem 500 obyvatel. Severně, asi po 3 km, se vypíná osamělý kopec Oškobrh do výše 285 m. Obec má původně zemědělský charakter, dnes jde spíše o rezidenční a rekreační sídlo. K zemědělství je vázáno minimum obyvatel, vyjíždí se za prací především v terciálním sektoru a významný podíl domů slouží k rekreačním účelům.

Kde nás najdete?