Projektový den pro žáky volitelného předmětu Ekopraktikum

Kdy: 30. 5. 2023 13:21 – 31. 10. 2023 23:59

Projektový den pro žáky volitelného předmětu Ekopraktikum

Ve čtvrtek 25.5. 2023 se konal projektový den pro žáky volitelného předmětu Ekopraktikum.

Typ akce: církevní (římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba), ostatní (akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti, akce pro děti)

Projektový den se skládal z několika stanovišť.

Prvním byl Technický dvůr v Městci Králové, kde na nás již čekal pan Vojtíšek. Provedl nás a vysvětlil, jak se třídí odpady, jak fungují sběrné dvory, skládky a kompostárny.

Poté jsme přešli k místním rybníkům. Zde nás čekal odborný  výklad o zdejším ekosystému , chovu ryb, jejich potravě, druzích chovaných ryb u nás a procházka. Ta byla protkána ukázkami vegetace jak vodních rostlin, tak rostlin rostoucích na březích. Jako správní badatelé jsme si vzali vzorky vody, u kterých jsme měřili jejich pH.

Další zastávkou byl lesík u skautské klubovny, kde proběhla soutěž ve skupinách v poznávání rostlin a živočichů.

Každá aktivita byla zároveň doplněna pracovními listy.

Na konci dne proběhlo zhodnocení a rozdány odměny.

Pedagogické zajištění: paní učitelky Němcová, Ing. Münichová

odborník z praxe: Jindřich Vojtíšek