Vyhlášení voleb do školské rady

Kdy: 7. 6. 2021 14:37 - 30. 6. 2021 23:59

Kde: 2.stupeň

t

Volby do školské rady Základní školy Městec Králové z řad zákonných zástupců žáků proběhnou v úterý 22. 6. 2021 v době od 13.00 do 16.00 hod. ve vstupním vestibulu Základní školy Městec Králové, Bezručova 723.

Typ akce: ostatní (akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu, akce pro celou rodinu)

Vážení rodiče,

podle § 167 zákona č. 561/2004 Sb. (školského zákona) zřizuje zřizovatel školy školskou radu, která je orgánem školy umožňujícím zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

V souladu s Volebním řádem pro volby do školské rady základních škol zřizovaných městem Městec Králové vyhlašuji volby do školské rady Základní školy Městec Králové z řad zákonných zástupců žáků. Volby se konají tajným hlasováním na základě rovného a přímého volebního práva, tj. vhozením upraveného hlasovacího lístku do volební urny zapečetěné razítkem školy. Volič zásadně hlasuje osobně. Kandidáti budou vybráni podle nejvyššího počtu návrhů z řad rodičů v návratce oznámení, které bude předáno rodičům (dále na webu školy) a jejich jména budou zveřejněna na přístupném místě v budově školy a na internetových stránkách školy: www.zsmesteckralove.cz. Z voleb vzejdou 2 členové školské rady z řad zákonných zástupců žáků.

Obecná ustanovení

1.      Školská rada má šest členů. Do školské rady mohou být zvoleni pouze ti kandidáti, kteří předem s kandidaturou vyslovili písemný souhlas.

2.      Třetinu členů školské rady volí zákonní zástupci nezletilých žáků, třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy a třetinu členů jmenuje zřizovatel.

3.      Týž člen školské rady nemůže být současně jmenován zřizovatelem, zvolen zákonným zástupcem nezletilých žáků nebo zvolen pedagogickými pracovníky školy.

4.      Členem školské rady nemůže být ředitel školy.

5.      Funkční období členů školské rady je tři roky.

6.      Členství ve školské radě zaniká uplynutím funkčního období, vzdáním se, pravomocným odsuzujícím rozsudkem za úmyslný trestný čin nebo úmrtím.

7.      Členství ve školské radě je čestnou funkcí.

Vyhlášení voleb do ŠR

Vyhlaseni voleb 2021.pdf