Kabiny TJ a hospůdka Vlachovka

První zápis o hospůdce je z r.1991, při opravách kabin byla Vlachovka vymalována a Václav Sobota zprovoznil výčep. Později si pan Tichý pronajal Vlachovku k podnikání a to v roce 1993. Obec Sány v r. 2004 odkoupila budovu kabiny i s hospůdkou, ta byla opravena a zvětšena, dokonce i o nová sociální zařízení. Obec uzavřela 1. července 2005 dohodu s pivovarem Nymburk na pronájem hospody Vlachovky s provozovatelem Janem Vorlíčkem. Na jaře 2008 začaly stavební práce na dalším rozšíření místnosti v hospodě Vlachovka. Stavba byla dokončena v září 2009. Přístavba byla pořízena brigádně, z obecního rozpočtu byl hrazen materiál a hostinský Miroslav Novotný zakoupil nové stoly a židle. Tím vzniklo příjemné místo na setkávání a také občerstvení pro cykloturisty. Altán před hospůdkou byl za přispění obce postaven štamgasty v r.2016. Na jaře 2019 pivovar Březňák zajistil zakrytí altánu průhlednou plachtou, takže už vevnitř nefouká. V roce 2020 byla obcí provedena oprava kabin, položena nová střecha, zrenovovány koupelny, nová dlažba, fasáda i nový štít.

Datum vložení: 1. 8. 2015 22:12
Datum poslední aktualizace: 20. 1. 2021 19:12