Obec Sány
ObecSány

Moto tým AAB Racing Team

V 51. ročníku známého závodu 300 zatáček Gustava Havla naši obec úspěšně reprezentoval nový tým seriálu Mezinárodního mistrovství ČR silničních motocyklů na přírodních okruzích. Tým sponzorovaný firmou Autodoprava Aleš Bulíček, který nese i jeho jméno AAB Racing Team, se účastní třídy do 600ccm. Seriál byl zahájen právě závodem v Hořicích. Pilotem závodního motocyklu Yamaha R6 je Marek Červený, známý jako jezdec bývalého Hradeckého týmu K+L Intermoto. Mechanici Dušan Kukaň a Lukáš Pošt, kteří celý víkend odváděli skvělou práci, připravili motocykl do skvělé kondice. Vše vycházelo podle představ a očekávaný výsledek se dostavil. Hned v první půli kvalifikace jsme si zajistili první místo na startovním roštu. Do cíle po velkém boji dorazil náš pilot na první pozici systémem start-cíl a v celém týmu vypukla obrovská euforie radosti. Získali jsme po prvním závodě hned plný počet bodů do MMČR a to je pro nás obrovský úspěch. O dva týdny později se v Hořicích uskutečnil další závod a to Česká Tourist Trophy. Díky skvěle odvedené práci celého týmu se i v tomto závodě podařilo týmu AAB Racing zvítězit a pro tentokrát i s traťovým rekordem ve své třídě.

První týden v říjnu se konal poslední závod seriálu MČR silničních motocyklů na přírodních okruzích v Dymokurech, kterého se opět velmi úspěšně zúčastnil tým AAB racing. Závod v Dymokurech byl obnoven po dlouhých 15-ti letech, takže jsme byli všichni ve velkém očekávání. Bohužel organizátoři značně podcenili přípravu povrchu tratě a to se začalo projevovat již v sobotní kvalifikaci. Ve všech třídách za sobotu havarovalo přes 20 jezdců. Naštěstí našeho pilota Marka Červeného se toto netýkalo, a tak jsme se zase mohli do nedělního závodu postavit na první místo startovního roštu. Náš druhý pilot po 5-ti leté závodní absenci Josef Brtek obsadil příjemné 15 místo. I přes komplikace s povrchem se nám již poněkolikáté v této sezóně podařilo zvítězit a to opět rozdílem třídy. Marek nasadil jeho známé bezkonkurenční tempo a polovinu startovního pole předjel o celé jedno kolo. Vítězstvím jsme potvrdili letošní titul mistra ČR  jak v seriálu AČR tak i ČAMS. Celá sezóna 2013 byla velmi úspěšná a vynikající kondici Marka Červeného jsme potvrdili i v Německém Frohburgu, kde jsme zaznamenali historicky nejlepší umístění českého jezdce v historii přírodních okruhů na této trati. Úspěch nám otevřel dveře pro příští rok do mistrovství Evropy, na kterou se už všichni těšíme.

Na konci srpna 2015 před týmem AAB Racing s jezdcem Markem Červeným stál nejtěžší podnik této sezóny. Závod IRRC v Hořicích a tedy možnost získat titul Mistra Evropy pro české barvy. Nervozita byla cítit na každém Markově kroku v průběhu celého víkendu. „Před takto psychicky těžkým závodem, jsem nestál, ani nepamatuju“ zaznělo z úst Marka už před sobotní kvalifikací. Od prvních kol, Marek Červený potvrzoval svoji letošní nepřemožitelnost a vnesl do týmu lehkou dávku klidu, když si zajistil první místo na roštu. První jízdu Marek vyhrál a od zisku titulu jsme byli neskutečný kousek. V druhém závodě, se na stroji Kawasaki objevila technická závada na převodovce, která zapříčinila, že Marek mohl jet pouze na 3. rychlostní stupeň. I přes tento hendikep získal náš jezdec 3. místo a to nám zajistilo historicky první titul Mistra Evropy a to s předstihem jednoho závodu ve Frohburgu. Pro rok 2015 je Marek Červený a tým AAB Racing šampiónem v IRRC, AČR a ČAMS.

Zde pár řádků ke konci sezóny 2016: Máme tu říjen a Road Racingová sezóna je úspěšně za námi. Marek Červený v 600 SSP obhájil ve Finsku v Imatře titul mistra Evropy. Rok 2016 přinesl do našeho závodního života spousty změn a novinek. Tou nejžhavější novinkou je přestup Marka Červeného do královské třídy Superbike, tedy třídy do 1000ccm. V polovině roku začalo první testování superbikového náčiní BMW 1000 RR. Ve všech rozhovorech s Markem zněly velmi dobré pocity z nového motocyklu a po pár seznamovacích kolech jsme se vrhli i do závodu v této třídě, kde Marek premiérově zaznamenal v IRRC 5. místo. S počtem najetých kilometrů na novém motocyklu přibývaly plány do budoucna a vyvrcholením veškerého plánování, byl zápis Marka na startovní listinu druhého nejtěžšího závodu světa v Japonském Macau. Ten se jel ve dnech 16. -19. listopadu, Marek Červený se umístil na 22 pozici se ztrátou 7,5 sec na prvního Hickmana.

Luboš Bulíček – člen týmu

Kde nás najdete?

O obci Sány

Obec Sány se nachází v malebné Polabské nížině na řece Cidlině 9 km východně od lázeňského města Poděbrady a cca 50 km od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 197 m n. m. řadí obec mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Rozkládá se v úrodné rovině na jednom katastru a trvale v ní žije kolem 500 obyvatel. Severně, asi po 3 km, se vypíná osamělý kopec Oškobrh do výše 285 m. Obec má původně zemědělský charakter, dnes jde spíše o rezidenční a rekreační sídlo. K zemědělství je vázáno minimum obyvatel, vyjíždí se za prací především v terciálním sektoru a významný podíl domů slouží k rekreačním účelům.