Revitalizace koryta Staré Cidliny

r. 2012-13

Stará Cidlina - struha r.2016

Stavební práce na obnově Staré Cidliny - dnešní struhy vedoucí přes luka za Cidlinou od stavidla na Badrech a vytékající pod splavem v Sánech byly zahájeny v listopadu 2012 a pokračovaly celou zimu, byly ukončeny v půli června 2013. Zeminu vybíraly dva bagry a ta byla odvážena 4 nákladními auty do bývalého hliňáku u „Sixtového lesíka“. Byly postaveny dva brody a dva mostky, stavidlo bylo umístěno na Sánské strouze u Bader. Vykácen byl jen nezbytný počet stromů a jenom ztrouchnivělých, tím zůstal tok ve svém přírodním půvabu. Stavba byla placena z dotace SFŽP (Státní fond životního prostředí) kam přispívá EU. Dne 12. července 2013 byla stavba zkolaudována. Tato akce byla v souladu  se strategií Povodí Labe v rámci zmírňování škod vznikajících při záplavách a nám se tím podařilo obnovit lokalitu, která zde dříve byla a která byla oblíbená.

Datum vložení: 1. 8. 2015 12:19
Datum poslední aktualizace: 14. 12. 2016 16:16