Obec Sány
ObecSány

Uložení elektrického vedení do země ukončeno v r. 2018

Sány měly elektrické vedení po domech i sloupech již od roku 1906, kdy Hospodářské a strojní družstvo vybudovalo vlastní elektrárnu a rozvody po vsi. V roce 1912 byla obec napojena na kolínskou elektrárnu.
V části obce bylo el. vedení uloženo do země v roce 2004, v roce 2014 bylo pokračováno v ulicích Boženy Němcové a ulici Dlouhé. Od května 2018 probíhaly práce na uložení kabelového vedení do zeleného pásu podél komunikací a zabudování el. skříněk ke stavením ve zbývajících ulicích: části ulice 9. května, Za Kovárnou a v ulici Dobšická. Po připojení následovala demontáž vzdušného elektrického vedení, odstranění nástřešáků i sloupů a tím bylo dokončeno uložení kabelového vedení do země. Dráty na sloupech zůstaly jen k hájovně.

Datum vložení: 7. 7. 2015 11:06
Datum poslední aktualizace: 25. 9. 2018 10:39
Autor: Josef Skala

Kde nás najdete?

O obci Sány

Obec Sány se nachází v malebné Polabské nížině na řece Cidlině 9 km východně od lázeňského města Poděbrady a cca 50 km od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 197 m n. m. řadí obec mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Rozkládá se v úrodné rovině na jednom katastru a trvale v ní žije kolem 500 obyvatel. Severně, asi po 3 km, se vypíná osamělý kopec Oškobrh do výše 285 m. Obec má původně zemědělský charakter, dnes jde spíše o rezidenční a rekreační sídlo. K zemědělství je vázáno minimum obyvatel, vyjíždí se za prací především v terciálním sektoru a významný podíl domů slouží k rekreačním účelům.

Kde nás najdete?